DARMOWA WYSYŁKA POWYŻEJ 299 PLN NA TERENIE POLSKI
BEZPIECZNE METODY PŁATNOŚCI
WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI 1-2 DNI ROBOCZE
14 DNI NA ZWROT

Zrównoważony rozwój

ZEN DLA PLANETY

Czy wiesz, że około 85 proc. wszystkich tekstyliów trafia każdego roku na wysypiska, a produkcja odzieży odpowiada obecnie za 10 proc. emisji dwutlenku węgla, wysusza źródła wody, zanieczyszcza rzeki i strumienie?

Każdy element naszej garderoby pochodzi bezpośrednio z natury i wymaga ogromnej ilości zasobów, aby dotrzeć pod Twoje drzwi.

Zadbajmy wspólnie o naszą planetę, jak możesz pomóc?

WYBIERAJ MĄDRZE I KUPUJ MNIEJ

Wybierając ubrania najwyższej jakości, które mogą przetrwać w Twojej szafie dłużej, przyczyniasz się do ratowania naszej planety.

Upewnij się, że w pełni wykorzystujesz swoje ubrania. Jakość naszych produktów pozwala na ich wielokrotne wykorzystywanie przy zachowaniu odpowiednich metod pielęgnacji, dlatego jesteśmy pewni, że nasze ubrania zostaną z Tobą na długo.

Jeżeli zdecydujesz, że nie będziesz już korzystać z niektórych swoich ubrań,  zadbaj o to by nie trafiły one do kosza na śmieci. Oto kilka sposobów, dzięki którym ubrania nie trafią na wysypisko:

  • Dbaj o swoje ubrania i pamiętaj, żeby pielęgnować je zgodnie z instrukcjami na metce.
  • Jeżeli Twoje ubrania uległy zniszczeniu, napraw je samodzielnie, zanieś je do krawcowej lub użyj swojej kreatywności i przerób je na coś nowego.
  • Oddaj swoje ubrania na cele charytatywne lub przekaż je komuś z rodziny lub znajomych, kto będzie się z nich cieszył tak samo jak Ty kiedyś.
  • Sprzedaj stare ubrania na portalach sprzedażowych.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz wykonać żadnej z powyższych czynności, przekaż swoje ubrania do recyklingu. Przekazanie niechcianych ubrań do recyklingu przyczynia się do eliminacji odpadów poprzez ich ponowne wykorzystanie, a co za tym idzie do ochrony środowiska. 

Wydłużenie średniego okresu użytkowania odzieży o trzy miesiące pozwoliłoby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i zużycie wody, a także ilość wytwarzanych odpadów o 5–10%!

 

JAK MY STARAMY SIE COŚ ZMIENIĆ

Jest dla nas bardzo ważne, aby nasze produkty były wytwarzane w sposób etyczny i przyjazny dla środowiska. Nie jesteśmy marką szybkiej mody /fast fashion/ – tworzymy trwałe, wysokiej jakości produkty z wysokiej jakości materiałów. 

Jako firma nie pozostajemy obojętni na los naszej planety, dlatego już teraz opracowujemy strategię zrównoważonego rozwoju, która pozwoli nam przyczynić się do ochrony naszej planety i jej mieszkańców.

Nasze główne cele na kolejne lata to:

  • Zmiana większości opakowań na wolne od plastiku lub z wykorzystaniem plastiku z recyklingu.

Do końca 2024 roku uda nam się wymienić wszystkie nasze opakowania na biodegradowalne i kompostowalne.

  • Przekazywanie części zysków na cele charytatywne związane z ochroną środowiska.

Obecnie (styczeń 2024) trwa wdrożenie przekazywania zysków na cele charytatywne za pośrednictwem platformy iChange.

  • Planowanie minimalnych zamówień jedynie w niezbędnej ilości.

Nasze kolekcje zamawiane są w małych partiach, dzięki czemu nie wyrzucamy ubrań i nie magazynujemy ich przez długi czas.

  • Planowanie produkcji naszych ubrań z surowców pochodzących z recyklingu.